Металопрофіль (профнастил) для покрівлі та фасаду

Металопрофіль (профнастил) – це сучасний будівельний матеріал, досить універсальний в будівництві. Металопрофіль зручний в будівельних роботах, економічний і, головне, довговічний матеріал. Металопрофіль використовується для покрівельних та облицювальних робіт, для побудови паркану та для інших робіт в житлових і нежитлових будівлях. Металопрофіль (профнастил)– улюблений матеріал гарних господарів, оскільки він не тільки заощаджує кошти сімейного бюджету, але й досить легко монтується.

Технічний прогрес не стоїть на місці, і з кожним роком з’являються нові будівельні матеріали, більш зручні та досконалі у використанні. Одним з таких матеріалів є металопрофіль або профнастил, який з кожним днем становиться більш популярним.

Структура металопрофілю

Металопрофіль або профнастил – це лист сталі, який вкритий захисним шаром полімерів, цинку, алюмінію, або їх сплавів.  Металопрофіль буває у формі трапеції або хвилі (гофрований), з шириною пластини від 40мм до 100мм. Висота хвилі профіля може бути від 8мм до 75мм – чим вища хвиля, тим якісніший металопрофіль. 

Гофрований металопрофіль (профнастил) завдяки своїй формі, чудово справляється з функцією стоку води і активно використовується в покрівельних роботах як похилого, так і плоского даху. 

В залежності від того, чи нанесли на оцинкований лист сталі полімерне покриття (поліестер, пурекс, пластизол), металопрофіль поділяється на оцинкований профнастил та профнастил з полімерним покриттям. Полімерне покриття надає кольорове різноманіття металопрофілю, а також додатково захищає його від корозії.  Ціна металопрофілю без полімерного покриття досить низька, і використовується в покрівельних роботах, де зовнішній вигляд споруди не має значення (хлів, гараж, склад, магазин, ангар і т.д.), або на досить великих покрівельних площах.

Види металопрофілю (профнастилу)

В залежності від сфери використання металопрофіль поділяється на:

 • Стіновий (фасадний) металопрофіль – має товщину сталі 1.25мм і використовується в якості тимчасової огорожі, паркану, обшивки внутрішніх стін споруди, або для облицювання фасаду будівлі. Висота ребра металопрофіля стінового становить 8мм, 10мм або 15мм. Такий вид матеріалу не витримує великі навантаження.

 • Покрівельний металопрофіль (профнастил)  – міцний матеріал, який має велику несучу здатність. Покрівельний профнастил в своїй структурі має спеціальні капілярні канавки, які не дозволяють воді накопичуватись в місцях де листи замикаються між собою. Товщина листа даного виду металопрофілю не менше 0.4мм. Використовується металопрофіль в будівництві покрівлі, міжповерхових перекриттях, як матеріал для облицювання стін, для будови ангарів та павільйонів.

Сфери використання металопрофілю/профнастилу

Сфера використання металопрофіля досить широка. Часто металопрофіль використовують для побудови огорож, тому що його швидко монтувати і є можливість обрати бідь-який колір паркану. При використанні високоякісного металопрофілю паркан прослужить від 30 до 50 років.

Також, металопрофіль (профнастил) використовують для підшивки карнизних звисів даху. Це робить загальний вигляд фасаду більш завершеним і гармонійним. Завдяки широкому вибору кольорової гами металопрофілю, підшивку можна зробити під колір основного покриття.

Досить часто металопрофіль (профнастил) використовують для покрівельних робіт, оскільки цей матеріал міцний, має привабливий зовнішній вигляд і невисоку ціну. Металопрофіль активно використовується в будівництві котеджів, гаражів і магазинів. 

Переваги металопрофілю/профнастилу

Якщо порівнювати металопрофіль з іншими будівельними матеріалами, то можна зробити висновок, що профнастил має ряд переваг, а саме:

 • Низька ціна металопрофіля – ця перевага знаходиться на лідируючій позиції, оскільки в порівнянні з іншими будівельними матеріалами, профнастил більш доступний і при цьому, не менш якісний продукт. Завдяки невисокій ціні металопрофіль можна використовувати в будівництві великих об’єктів і споруд.

 • Універсальність профнастилу– металопрофіль можна використовувати в різних видах будівництва

 • Простота монтажу профнастилу – встановити металопрофіль досить легко, але якщо з цим виникнуть проблеми - завжди можна звернутися до компанії «Даховий Помічник» і наші майстри швидко і якісно проведуть всі необхідні роботи.

 • Довговічність профнастилу – якісний металопрофіль прослужить від 30 до 50 років.

 • Стійкість до корозії – завдяки цинковому покриттю і нашаруванню полімерів металопрофіль не боїться корозії чи іржі.

 • Міцність і стійкість профнастилу – металопрофіль має структуру, яка витримує вітер, дощ, град, сніг і навіть вагу людини.

 • Стійкість до вогню – металопрофіль не є вогненебезпечним матеріалом.

 • Широка кольорова гамма – можливість обрати саме той колір.

 • Простота доглядуза профнастилом.

 • Легкість металопрофілю.

З мінусів можна виділити те, що якщо робити покрівлю з металопрофілю, то матеріал може значно нагріватися на сонці, і проводити звуки дощу, граду і т.д.

На сайті «Даховий Помічник» ви знайдете широкий вибір металопрофіля для будь-яких будівельних робіт. Якщо у вас виникли питання – звертайтесь за вказаним номером, і ми зможемо вам допомогти.