Металопрофіль (профнастил) – це сучасний будівельний матеріал, досить універсальний в будівництві. Металопрофіль зручний в будівельних роботах, економічний і, головне, довговічний матеріал. Металопрофіль використовується для покрівельних та облицювальних робіт, для побудови паркану та для інших робіт в житлових і нежитлових будівлях. Металопрофіль (профнастил)– улюблений матеріал гарних господарів, оскільки він не тільки заощаджує кошти сімейного бюджету, але й досить легко монтується.
Технічний прогрес не стоїть на місці, і з кожним роком з’являються нові будівельні матеріали, більш зручні та досконалі у використанні. Одним з таких матеріалів є металопрофіль або профнастил, який з кожним днем становиться більш популярним.
Структура металопрофілю
Металопрофіль або профнастил – це лист сталі, який вкритий захисним шаром полімерів, цинку, алюмінію, або їх сплавів. Металопрофіль буває у формі трапеції або хвилі (гофрований), з шириною пластини від 40мм до 100мм. Висота хвилі профіля може бути від 8мм до 75мм – чим вища хвиля, тим якісніший металопрофіль.
Гофрований металопрофіль (профнастил) завдяки своїй формі, чудово справляється з функцією стоку води і активно використовується в покрівельних роботах як похилого, так і плоского даху.
В залежності від того, чи нанесли на оцинкований лист сталі полімерне покриття (поліестер, пурекс, пластизол), металопрофіль поділяється на оцинкований профнастил та профнастил з полімерним покриттям. Полімерне покриття надає кольорове різноманіття металопрофілю, а також додатково захищає його від корозії. Ціна металопрофілю без полімерного покриття досить низька, і використовується в покрівельних роботах, де зовнішній вигляд споруди не має значення (хлів, гараж, склад, магазин, ангар і т.д.), або на досить великих покрівельних площах.
Види металопрофілю (профнастилу)
В залежності від сфери використання металопрофіль поділяється на:
Стіновий (фасадний) металопрофіль – має товщину сталі 1.25мм і використовується в якості тимчасової огорожі, паркану, обшивки внутрішніх стін споруди, або для облицювання фасаду будівлі. Висота ребра металопрофіля стінового становить 8мм, 10мм або 15мм. Такий вид матеріалу не витримує великі навантаження.
Покрівельний металопрофіль (профнастил) – міцний матеріал, який має велику несучу здатність. Покрівельний профнастил в своїй структурі має спеціальні капілярні канавки, які не дозволяють воді накопичуватись в місцях де листи замикаються між собою. Товщина листа даного виду металопрофілю не менше 0.4мм. Використовується металопрофіль в будівництві покрівлі, міжповерхових перекриттях, як матеріал для облицювання стін, для будови ангарів та павільйонів.
Сфери використання металопрофілю/профнастилу
Сфера використання металопрофіля досить широка. Часто металопрофіль використовують для побудови огорож, тому що його швидко монтувати і є можливість обрати бідь-який колір паркану. При використанні високоякісного металопрофілю паркан прослужить від 30 до 50 років.
Також, металопрофіль (профнастил) використовують для підшивки карнизних звисів даху. Це робить загальний вигляд фасаду більш завершеним і гармонійним. Завдяки широкому вибору кольорової гами металопрофілю, підшивку можна зробити під колір основного покриття.
Досить часто металопрофіль (профнастил) використовують для покрівельних робіт, оскільки цей матеріал міцний, має привабливий зовнішній вигляд і невисоку ціну. Металопрофіль активно використовується в будівництві котеджів, гаражів і магазинів.
Переваги металопрофілю/профнастилу
Якщо порівнювати металопрофіль з іншими будівельними матеріалами, то можна зробити висновок, що профнастил має ряд переваг, а саме:
Низька ціна металопрофіля – ця перевага знаходиться на лідируючій позиції, оскільки в порівнянні з іншими будівельними матеріалами, профнастил більш доступний і при цьому, не менш якісний продукт. Завдяки невисокій ціні металопрофіль можна використовувати в будівництві великих об’єктів і споруд.
Універсальність профнастилу– металопрофіль можна використовувати в різних видах будівництва
Простота монтажу профнастилу – встановити металопрофіль досить легко, але якщо з цим виникнуть проблеми - завжди можна звернутися до компанії «Даховий Помічник» і наші майстри швидко і якісно проведуть всі необхідні роботи.
Довговічність профнастилу – якісний металопрофіль прослужить від 30 до 50 років.
Стійкість до корозії – завдяки цинковому покриттю і нашаруванню полімерів металопрофіль не боїться корозії чи іржі.
Міцність і стійкість профнастилу – металопрофіль має структуру, яка витримує вітер, дощ, град, сніг і навіть вагу людини.
Стійкість до вогню – металопрофіль не є вогненебезпечним матеріалом.
Широка кольорова гамма – можливість обрати саме той колір.
Простота доглядуза профнастилом.
Легкість металопрофілю.
З мінусів можна виділити те, що якщо робити покрівлю з металопрофілю, то матеріал може значно нагріватися на сонці, і проводити звуки дощу, граду і т.д.
На сайті «Даховий Помічник» ви знайдете широкий вибір металопрофіля для будь-яких будівельних робіт. Якщо у вас виникли питання – звертайтесь за вказаним номером, і ми зможемо вам допомогти.