Бітумна черепиця – м’який захист Вашої покрівлі

Бітумна черепиця - це штучний вид м'якого покрівельного матеріалу на основі скловолокна, бітуму та грануляту.  У народі, це покриття називають "м'якою" або "гнучкою" черепицею. Бітумна черепиця вважається одним з найпопулярніших покриттів для монтажу, відразу після черепиці з металу.  Сильна сторона бітумної черепиці в її м'якості і легкості очищення. Вона дозволяє щільно і герметично покрити дах будь-якої складності і конфігурації, з урахуванням водостічної системи, софітів, димоходу.


Склад бітумної черепиці


Бітумна черепиця, така, якою ми звикли її бачити сьогодні, з'явилася в 1904 році в США.  Виготовлення бітумної черепиці регламентується європейським будівельним стандартом, що дає впевненість у якості майбутньої покрівлі.


Бітумна черепиця складається з:


 • Склополотно або склотканина (може бути різної щільності) - це основа, що представляє собою полотно високої міцності, виготовлене із спеціальних скляних ниток (скловолокна);

 • Бітум - природний матеріал, який використовується в окисленому або модифікованому варіанті, для просочення основи черепиці.  Модифікований бітум (з додаванням АПП або СБС) наділяє матеріал морозостійкістю, стійкістю до ультрафіолету і гнучкістю.

 • Гранулят - гідрофобна кам'яна присипка, яка дозволяє при монтажі бітумної черепиці бути впевненими в тому, що покрівля не розплавиться під сонцем, а будинок буде захищений від зовнішнього механічного впливу і природних катаклізмів.  Також, саме гранулят має багату кольорову палітру і робить черепицю такою міцною.


Завдяки своїй структурі, бітумна черепиця не боїться вологи, гниття або корозії.  Але варто врахувати, що вона все ж потребує вчасного очищення.

Бітумна черепиця виготовляється у вигляді гнучких пластин, які дуже зручні для монтажу покрівлі.  Пластини плоскі з внутрішньої сторони і фігурні з зовнішньої. Така черепиця ідеально підійде для монтажу даху з кутом нахилу від 12 °.


Особливості бітумної черепиці


Залежно від того, монтаж якого ділянки даху буде проводитись, бітумна черепиця ділиться на рядову і коньково-карнизну.  Особливість останньої в тому, що вона призначена не для укладання в ряд, а для монтажу карнизів (її край згинається навпіл).  Для того, щоб бітумна черепиця служила довгі роки, необхідно вчасно здійснювати її очищення. Очищення черепиці обов'язково повинно проводитися в осінньо-зимовий сезон, коли кількість опадів досить висока.

За формою нарізки, бітумна черепиця ділиться на шестигранну, прямокутну, "ромб", цеглу, а також "драконній хвіст", "бобровий хвіст" і "дранка".  Форма пластини впливає на цінову політику виробу - нерозрізана пластина буде коштувати набагато дешевше, але й втратить рівень зовнішньої привабливості при монтажі.

Різноманітність нарізки і кольору бітумної черепиці дозволяє створити унікальну покрівлю при монтажі.


Переваги бітумної черепиці


Бітумна черепиця давно зайняла почесне місце серед лідерів покрівельних матеріалів, а все тому, що вона має ряд переваг:


 •  Простота монтажу - завдяки своїй структурі, легкості і формі, монтаж бітумної черепиці зробити набагато легше і швидше, ніж будь-якого іншого покрівельного покриття.  Також, потрібно відзначити, що форма бітумної черепиці дозволяє здійснювати монтаж складних ділянок, таких як водопровідна система;

 •  Тривалість експлуатації - стійкість м'якої черепиці до гниття, корозії, теплової деформації і зовнішніх механічних впливів гарантує термін експлуатації даху не менше 50 років;

 •  Повна гідроізоляція - структура бітумної черепиці не вимагає додаткової гідроізоляції, і після монтажу забезпечує захист від вологи на 100%;

 •  Стійкість кольору - бітумний дах не вигорає і не плавиться, тому що стійкий до дії ультрафіолету;

 •  Стійкість до перепадів температур - чудова характеристика для нашого регіону.  Дах з бітумної черепиці вистоїть і в літню 40 ° спеку і в зимову холоднечу. Цією властивістю матеріал зобов'язаний модифікованому бітуму;

 •  Шумоізоляція - відмінна якість м'якої черепиці.  Забезпечить повну тишу під час дощу, граду, або будь-якої негоди;

 •  Зручний ремонт - завдяки особливостям монтажу, таку черепицю легко ремонтувати в необхідному ділянці;

 •  Економічність - бітумна черепиця не найдорожчий покрівельний матеріал, доступний практично кожному покупцеві.  Плюс до всього, цей вид покрівлі, самий безвідходний (всього 5-7%), що також є економічно вигідним.

 •  Різноманітність - на ринку бітумна черепиця представлена ​​в різних колірних гамах і видах, що відкриває широкий вибір для споживача;

 •  Гнучкість - бітумна черепиця стане ідеальним вибором для монтажу покрівлі зі складною конфігурацією (водостічна система, софіти і т.д.);

 •  Легкість очищення. Монтаж бітумної черепиці


Монтаж покрівлі з бітумної черепиці процес відповідальний і вимагає певного рівня підготовки.

Для початку, необхідно створити основу, на якій під час монтажу буде знаходитись бітумна черепиця.  Основа може бути виконана як суцільним настилом, так і латами. Матеріалом для обрешітки може служити деревина або OSB.  Орієнтовано-стружкові плити (OSB) повинні бути сухими, чистими і обробленими антисептичним засобом. При укладанні OSB необхідно залишати зазор хоча б в 3 мм (з розрахунком, що матеріал може розбухнути).  Для кріплення OSB зазвичай використовують спіральні або кільцеві цвяхи. Важливо врахувати, що під час монтажу, відступ від закінчення листа OSB до цвяха повинен бути не менше 1 см. На основу, в подальшому, кладеться бітумна черепиця.  Складнимм ділянкам покрівлі, таким як водостічна система, потрібно приділити більше часу і уваги в процесі монтажу.


 Правильно виконаний монтаж покрівлі виключає можливі майбутні проблеми з настилом з бітумної черепиці.


 Для того, щоб зробити монтаж даху максимально безтурботним і швидким, рекомендуємо звернутися до фахівців своєї справи - компанії "Даховий Помічник".  Ми швидко, якісно і "під ключ" зробимо монтаж м'якої черепиці або проведемо її очищення. Замовляйте монтаж або очищення покрівлі вже зараз - подбайте про майбутнє вашого будинку!