Бітумна черепиця - це штучний вид м'якого покрівельного матеріалу на основі скловолокна, бітуму та грануляту. У народі, це покриття називають "м'якою" або "гнучкою" черепицею. Бітумна черепиця вважається одним з найпопулярніших покриттів для монтажу, відразу після черепиці з металу. Сильна сторона бітумної черепиці в її м'якості і легкості очищення. Вона дозволяє щільно і герметично покрити дах будь-якої складності і конфігурації, з урахуванням водостічної системи, софітів, димоходу.
Склад бітумної черепиці
Бітумна черепиця, така, якою ми звикли її бачити сьогодні, з'явилася в 1904 році в США. Виготовлення бітумної черепиці регламентується європейським будівельним стандартом, що дає впевненість у якості майбутньої покрівлі.
Бітумна черепиця складається з:
Склополотно або склотканина (може бути різної щільності) - це основа, що представляє собою полотно високої міцності, виготовлене із спеціальних скляних ниток (скловолокна);
Бітум - природний матеріал, який використовується в окисленому або модифікованому варіанті, для просочення основи черепиці. Модифікований бітум (з додаванням АПП або СБС) наділяє матеріал морозостійкістю, стійкістю до ультрафіолету і гнучкістю.
Гранулят - гідрофобна кам'яна присипка, яка дозволяє при монтажі бітумної черепиці бути впевненими в тому, що покрівля не розплавиться під сонцем, а будинок буде захищений від зовнішнього механічного впливу і природних катаклізмів. Також, саме гранулят має багату кольорову палітру і робить черепицю такою міцною.
Завдяки своїй структурі, бітумна черепиця не боїться вологи, гниття або корозії. Але варто врахувати, що вона все ж потребує вчасного очищення.
Бітумна черепиця виготовляється у вигляді гнучких пластин, які дуже зручні для монтажу покрівлі. Пластини плоскі з внутрішньої сторони і фігурні з зовнішньої. Така черепиця ідеально підійде для монтажу даху з кутом нахилу від 12 °.
Особливості бітумної черепиці
Залежно від того, монтаж якого ділянки даху буде проводитись, бітумна черепиця ділиться на рядову і коньково-карнизну. Особливість останньої в тому, що вона призначена не для укладання в ряд, а для монтажу карнизів (її край згинається навпіл). Для того, щоб бітумна черепиця служила довгі роки, необхідно вчасно здійснювати її очищення. Очищення черепиці обов'язково повинно проводитися в осінньо-зимовий сезон, коли кількість опадів досить висока.
За формою нарізки, бітумна черепиця ділиться на шестигранну, прямокутну, "ромб", цеглу, а також "драконній хвіст", "бобровий хвіст" і "дранка". Форма пластини впливає на цінову політику виробу - нерозрізана пластина буде коштувати набагато дешевше, але й втратить рівень зовнішньої привабливості при монтажі.
Різноманітність нарізки і кольору бітумної черепиці дозволяє створити унікальну покрівлю при монтажі.
Переваги бітумної черепиці
Бітумна черепиця давно зайняла почесне місце серед лідерів покрівельних матеріалів, а все тому, що вона має ряд переваг:
Простота монтажу - завдяки своїй структурі, легкості і формі, монтаж бітумної черепиці зробити набагато легше і швидше, ніж будь-якого іншого покрівельного покриття. Також, потрібно відзначити, що форма бітумної черепиці дозволяє здійснювати монтаж складних ділянок, таких як водопровідна система;
Тривалість експлуатації - стійкість м'якої черепиці до гниття, корозії, теплової деформації і зовнішніх механічних впливів гарантує термін експлуатації даху не менше 50 років;
Повна гідроізоляція - структура бітумної черепиці не вимагає додаткової гідроізоляції, і після монтажу забезпечує захист від вологи на 100%;
Стійкість кольору - бітумний дах не вигорає і не плавиться, тому що стійкий до дії ультрафіолету;
Стійкість до перепадів температур - чудова характеристика для нашого регіону. Дах з бітумної черепиці вистоїть і в літню 40 ° спеку і в зимову холоднечу. Цією властивістю матеріал зобов'язаний модифікованому бітуму;
Шумоізоляція - відмінна якість м'якої черепиці. Забезпечить повну тишу під час дощу, граду, або будь-якої негоди;
Зручний ремонт - завдяки особливостям монтажу, таку черепицю легко ремонтувати в необхідному ділянці;
Економічність - бітумна черепиця не найдорожчий покрівельний матеріал, доступний практично кожному покупцеві. Плюс до всього, цей вид покрівлі, самий безвідходний (всього 5-7%), що також є економічно вигідним.
Різноманітність - на ринку бітумна черепиця представлена в різних колірних гамах і видах, що відкриває широкий вибір для споживача;
Гнучкість - бітумна черепиця стане ідеальним вибором для монтажу покрівлі зі складною конфігурацією (водостічна система, софіти і т.д.);
Легкість очищення.
Монтаж бітумної черепиці
Монтаж покрівлі з бітумної черепиці процес відповідальний і вимагає певного рівня підготовки.
Для початку, необхідно створити основу, на якій під час монтажу буде знаходитись бітумна черепиця. Основа може бути виконана як суцільним настилом, так і латами. Матеріалом для обрешітки може служити деревина або OSB. Орієнтовано-стружкові плити (OSB) повинні бути сухими, чистими і обробленими антисептичним засобом. При укладанні OSB необхідно залишати зазор хоча б в 3 мм (з розрахунком, що матеріал може розбухнути). Для кріплення OSB зазвичай використовують спіральні або кільцеві цвяхи. Важливо врахувати, що під час монтажу, відступ від закінчення листа OSB до цвяха повинен бути не менше 1 см. На основу, в подальшому, кладеться бітумна черепиця. Складнимм ділянкам покрівлі, таким як водостічна система, потрібно приділити більше часу і уваги в процесі монтажу.
Правильно виконаний монтаж покрівлі виключає можливі майбутні проблеми з настилом з бітумної черепиці.
Для того, щоб зробити монтаж даху максимально безтурботним і швидким, рекомендуємо звернутися до фахівців своєї справи - компанії "Даховий Помічник". Ми швидко, якісно і "під ключ" зробимо монтаж м'якої черепиці або проведемо її очищення. Замовляйте монтаж або очищення покрівлі вже зараз - подбайте про майбутнє вашого будинку!