Монтаж водостічної системи

Монтаж водостічної системи - важливий етап в будівництві будь-якої будівлі.  Від нього залежить довговічність служби всієї споруди.  Водостічна система - це комплекс жолобів, труб, колін і інших сполучних елементів, які служать для відводу опадів з даху і дозволяють зберегти дах під руйнівного впливу води на несучі елементи будівлі.  Якщо під час покрівельних робіт не була встановлена ​​водостічна система, з часом, це призведе до вогкості в приміщенні, виникненню хвороботворного грибка і цвілі, а навколишня територія просто перетвориться в болото.  Ремонтні роботи такого будинку обійдуться набагато дорожче, ніж ціна монтажу водостічної системи на етапі будівництва.  Тому, компанія "Даховий помічник " рекомендує займатися питанням водовідведення своєчасно, не чекаючи руйнування фундаменту. Тим більше, що наші фахівці вже більше 10 років займаються роботами по монтажу водостічних систем і з легкістю зможуть допомогти Вам вирішити питання водовідведення.

 Для того, щоб розуміти особливості монтажу водостічної системи, необхідно знати, які види водовідведення існують, з яких матеріалів вони виготовляються і як правильно вибрати відповідну водостічну систему.


Види водостічних систем

 Сучасний ринок рясніє будівельними матеріалами, для будь-яких потреб і гаманців, в тому числі різноманітними водостічними системами.  Залежно від процесу відведення води вони поділяються на 3 основні групи:

 Зовнішня організована система водовідведення - для звичайних житлових будівель;

 Внутрішня організована система водовідведення - використовується для водостоку в багатоповерхових будинках;

 Неорганізована водостічна система - вода подається не в труби, а стікає з покрівлі вниз.

У свою чергу, існує також кілька видів матеріалів, з яких виготовляються водостічні системи, і кожна з них має свої особливості монтажу та експлуатації.

 Пластикові водостоки - представлені як в дешевому ціновому сегменті, так і в більш дорогому.

Плюси : легкість матеріалу, відсутність корозії, міцність та надійність (пластикові водостоки преміум класу), простота монтажу, широка кольорова гама.

Мінуси: недовговічність дешевих матеріалів, відсутність стійкості до перепадів температури (особливо до замерзання води), можливі деформації матеріалу і його вигоряння при тривалій експлуатації, необхідність змінювати гумки ущільнювачів, неможливість ремонтувати пластикові елементи.


 Водостічні системи з міді і алюмінію - довговічні і надійні водостоки.

 Плюси - не піддаються корозії, служать більше 50 років, мають приємний зовнішній вигляд, є можливість створити індивідуальний дизайн зовнішнього оформлення покрівлі, так як існують різноманітні кольори і відтінки таких систем; стійкість до холоду та спеки.

 Мінуси - складність монтажу, висока вартість продукту.


Суцільнометалеві водостічні системи - одні з найпопулярніших водостоків. Виготовляється з покрівельного матеріалу, з можливим додатковим покриттям міддю/алюмінієм.

Плюси : оптимальне співвідношення ціна-якість, простота в монтажі, виготовлення американськими станками, витримують великі снігові навантаження, гарантія якості 30 років. Суцільнометалеві водостічні системи мають ринви діаметром 150мм, за рахунок чого можна відвести воду на одну воронку (висока пропускна здатність). Можна обрати водостоки в колір дахового покриття, і зробити її непомітною. Монтаж суцільнометалевої водостічної системи компанія "Даховий помічник" проводить по всій території України.

Мінуси: висока вартість, за рахунок покриття водостічної системи алюмінієм або міддю.Як вибрати водостічну систему для будинку

 Монтаж водостічної системи повинен проводитися тільки з тими матеріалами, які ідеально підходять для обраного типу будівлі.

 Отже, перший крок - визначити тип будівлі.  Для одно- і малоповерхових будівель вибираємо водостічну систему із зовнішнім організованим водовідведенням.

 Крок другий - розрахувати, який водостік необхідний для оптимальної пропускної здатності системи.  Для цього необхідно знати розмір даху, адже від цього буде залежати кількість і розміри жолобів, а також діаметр труб.  Далі необхідно дізнатися кількість опадів у Вашому регіоні.

 Для даху з загальною площею понад 70 м² діаметр жолобів повинен бути не менше 7 см, а труб - 5 см. Для даху з загальною площею 100 м² діаметр жолобів може бути від 11.5 см, а труб - 7.5 см.

 Порада: для даху з протяжністю нижньої частини більше 10 метрів варто встановлювати 2 воронки для стоку води. Виключення становить суцільнометалева ринва, яка дозволяє відводити воду на одну воронку, за рахунок діаметру ринви 150мм.

Крім підрахунку потрібної кількості елементів водостічної системи, необхідно розрахувати кут нахилу каналів, щоб уникнути небажаного скупчення води.

 Крок третій і фінальний - скласти попередній план розміщення елементів водостічної системи і на його підставі послідовно проводити монтажні роботи.

 Самостійно визначити всі параметри даху і необхідного водостоку досить складно, тому завжди можна звернутися до фахівців компанії "Даховий помічник", які допоможуть вирішити питання монтажу водостічної системи.


Помилки в монтажі водостічної системи

 Монтаж водостічної системи, будь вона пластикова або металева, досить кропіткий і відповідальний процес.  І найкраще його довірити професіоналам, які зроблять все якісно і не допустять помилок.

  Найпоширеніші помилки:

 Не всі елементи прикріплені до лобової дошки;

 Неправильно розрахований діаметр труб і кількість воронок;

 Горизонтальна установка жолобів або нахил жолоба до стіни;

 Занадто близьке розташування водостоку до стін будівлі.

 Монтаж водостічної системи від компанії "Даховий Помічник" - це 100% гарантія якості.  Всі наші майстри - висококласні фахівці, які знають особливості і нюанси своєї роботи.  Ціна монтажу водостічної системи буде формуватися в залежності від висоти об'єкту, його складності та розташування.

 Чому варто вибрати монтаж водостічної системи від компанії "Даховий Помічник"?  Тому що ми надаємо письмову гарантію на виконану роботу і завжди робимо все на совість і "як для себе".