Фарбування даху

Для покрівлі даху часто використовуються матеріали, які вимагають ретельного догляду і періодичного фарбування.  Фарбування даху виконує захисну функцію для покрівлі та дозволяє матеріалу зберігати колір та стійкість набагато довше.  Давайте розберемося, більш детально, які даху потребують фарбування та в яких ситуаціях.

Які дахи можна фарбувати

Згодом, навіть новий, красивий дах може вигоріти, а фарбувальне покриття відлущитись.  Фарбування даху проводиться як з метою повернення привабливого зовнішнього вигляду покрівлі, так і для того, щоб підвищити захисні властивості профнастилу.  Фарбування даху - складний процес, який вимагає професійного підходу і правильного вибору лакофарбових матеріалів.

Незалежно від матеріалу покрівлі, фарбування може знадобитися будь-якому даху: профнастилу, металевому даху або шиферу.  Профнастил рідше потребує фарбування, бо має оцинковане покриття.

Дах потребує фарбування, якщо:

 З'явилася корозія (сірі розводи на покрівлі);

 Вигорів колір покрівлі;

 З'явилася іржа, подряпини.

Якщо треба повернути даху первісний вигляд та відтягнути момент ремонту покриття, рекомендуємо вчасно провести фарбування даху.

Етапи фарбування даху та його особливості

Перш, ніж запланувати фарбування даху необхідно правильно обрати час, а точніше сезон.  Для якісного фарбування даху потрібні певні погодні умови - відсутність палючого сонця, вітрів і опадів.  Ідеально для цього завдання підійде період середини весни (квітень, травень) і початку осені (вересень, жовтень).

Найбільше фарбування потребує саме металевий дах, так як він має схильність до окислення під дією опадів та агресивного ультрафіолетового випромінювання.  Захистити металевий дах від можливої ​​корозії дуже просто - його потрібно пофарбувати.

Обираючи лакофарбові матеріали, для фарбування даху, потрібно відштовхуватися від таких характеристик як:

 Стійкість до утворення корозії;

 Стійкість до кліматичних явищ (гідрофобність, стійкість до вигорання);

 Гарна еластичність фарби (профілактика утворення тріщин в кольоровому покритті);

Фарбування даху - складний процес, що складається з декількох етапів. 

Перший - підготовчий.  На цьому етапі відбувається візуальна оцінка стану даху, виявлення всіх можливих дефектів. І перш ніж приступити до фарбування даху, необхідно його ретельно підготувати, знешкодивши всі виявлені дефекти.  Покрівлю потрібно очистити від бруду, іржі, фарби що відшарувалася, якщо є тріщини - замазати їх.  З іржею, зазвичай, справляються за допомогою жорсткої і м'якої щітки, після чого покривають пошкоджену ділянку перетворювачем іржі.  Важливо: огляд стану даху повинен проводиться не тільки з зовнішньої, але і з внутрішньої сторони, тому що там теж може виникати іржа.

Наступний етап фарбування даху - це обробка покрівлі спеціальними засобами, в тому числі знежирюючими, використання латок і замазки (при необхідності).  Якщо підготовчі етапи виконані правильно, то про питання фарбування даху можна забути на довгі роки.

Заключний етап - це сам процес фарбування даху, який починається не раніше, ніж після висихання всіх підготовчих матеріалів.  Дуже важливо правильно розрахувати кількість фарби необхідної для вашої площі даху.  Фарбування даху здійснюється за допомогою кистей, валиків або розпилювача фарби.  Для фарбування металевого даху найкраще використовувати кисті жорсткого типу, тоиу що вони мають великий діаметр захоплення площі та рівномірно наносять барвник.  Плюс до всього, якщо в покрівлі є невеликі щілини, то за допомогою кисті фарба втирається в метал і служить додатковим захистом від негоди. 

Якщо дах складається з металевих пластин, не менше зручним в роботі буде валик.  Завдяки своїй формі і ширині він з легкістю пофарбує металевий дах.  Для більш надійного, довговічного ефекту, наносити фарбу краще в 2 шари, після того, як повністю висохне 1-й (період в 5-8 днів).  Розпилювач фарби добре справляється з фарбуванням металочерепиці.  Фарбування цього виду покрівлі не надто популярне, але іноді все ж необхідне (в разі появи подряпин, іржі, при вигорянні кольору і т.д.)

Для фарбування даху з шиферу краще використовувати кисті або розпилювач, але не валик, тому що останній буде утворювати патьоки.  До того ж, шифер має свої особливості фарбування, які знають майстри покрівельної справи.

Дуже важливе питання в процесі фарбування даху - безпека.  Крім страховки, майстер повинен мати спеціальну уніформу, яка не буде сковувати рухи та неслизьке взуття (гумове або повстяне).

Не варто ризикувати своїм здоров'ям, звертайтеся за допомогою до професіоналів - компанії "ДаховийПомічник".  Наші майстри впораються з фарбуванням даху будь-якої конфігурації та з будь-якого матеріалу.  Багаторічний досвід дозволяє нам орієнтуватися у виборі якісних матеріалів для фарбування даху.  Ціна фарбування даху буде формуватися виходячи з матеріалу, площі, конфігурації, нахилу і стану покрівлі.  Ви можете зв'язатися з нами, для уточнення деталей і отримання відповідей на хвилюючі питання. "ДаховийПомічник" допоможе вам з фарбуванням даху та подовжить термін експлуатації покрівлі.